Synagoga Turnov

Objevuj památky

Červnová synagoga patřila mladým

V červnu se v synagoze uskutečnily koncerty žáků.

2. 6. zde proběhl koncert studentů Ježkovy konzervatoře z Prahy pod vedením paní profesorky Ježkové. 23. 6. se v prostorách synagogy konal závěrečný koncert dětského sboru Karmínek ZUŠ Turnov spojený s rozdáváním vysvědčení. Na tento pořad od 17 hodin navázal koncert žáků  hry na kytaru a dechové nástroje učitelů Petra Kostky a Jindřicha Bady.

16. a 18. června zde proběhly dějepisně-teologické exkurze pro žáky osmých tříd ZŠ Žižkova, kteří následně navštívili tři z turnovských kostelů. Po prohlídce dostali k vyplnění vědomostní kvíz. Většina žáků byla v synagoze i v kostelích poprvé a je dobře, že učitelé takovéto akce pro žáky pořádají. Povědomost o křesťanství a židovství by měla patřit k základnímu vzdělání člověka.

Ing. Eliška Gruberová
Turnovské památky a cestovní ruch, p. o.

Červnové koncerty žáků

Vytvořeno 26.6.2015 10:15:49 | přečteno 1039x | Alena Mojžíšová

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov