Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově - ženská galerieŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Mimosezónní program

Akce Synagogy Turnov můžete navštívit i tehdy, kdy je synagoga zavřena

Vážení návštěvníci, letní sezona 2011 skončila a s ní skončil i sezonní program Synagogy Turnov. Naši příznivci však vědí, že i na podzim a v zimě, kdy je budova synagogy zavřena, pořádáme kulturní akce.

Ve středu 28. prosince vás zveme k televizní obrazovce. Na programu ČT2 v 19:25 hodin můžete shlédnout dokument "LENKA LICHTENBERG - PÍSNĚ OŽIVLÝCH ZDÍ", který se částečně natáčel v Synagoze Turnov při Lenčině koncertu 17. července t.r.

V lednu 2012 si připomeneme smutné výročí transportu turnovských Židů do vyhlazovacích táborů (13. a 16. 1.1943). Při této příležitosti pořádáme přednášku T. Dubinové "HOLOKAUST" spojenou s prezentací materiálu pro učitele "Jak učit o holokaustu" (v elektronické podobě je k dispozici ke stažení na tomto webu v sekci "Nabídka pro školy"). Přednáška se koná ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka v Turnově ve středu 11. ledna 2012 v 17 hodin v sálku knihovny. 

Dále vás zveme na pořad cestovatele Tomáše Černohouse, který nám bude promítat fotografie a vyprávět o městě tří náboženství, hlavním městě Izraele, v pořadu "JERUZALÉM V POHYBU". Více zde:

http://www.svetakraj.cz/p/jeruzalem-v-pohybu.html

Pořad se koná v pátek 27. ledna, v den výročí osvobození vyhlazovacího tábora Osvětim prohlášeném Dnem památky obětí holokaustu, v 17 hodin v sále Základní umělecké školy v Turnově. Děkujeme panu řediteli B.Lédlovi za laskavý azyl.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za přízeň a těšíme se na vás v nové sezoně!

Zároveň vám v novém židovském roce 5772, který začal dne 29. září gregoriánského kalendáře, přejeme moudrost, radost a změnu tam, kde je potřeba!

ŠANA TOVA U- METUKA! Dobrý a sladký nový rok!

Vytvořeno 20.9.2011 9:59:57 - aktualizováno 19.12.2011 15:34:52 | přečteno 2626x | Terezie Dubinová
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load