Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Beseda s eurokomisařkou Věrou Jourovou

Věra Jourová

Přijměte pozvání na besedu s paní Věrou Jourovou, eurokomisařkou pro spravedlnost, spotřebitele a rovnost žen a mužů. Paní eurokomisařka byla pozvána pro její aktivity spojené s agendou boje proti rasismu, diskriminaci a xenofobii, konkrétně pro její úsilí o řešení problému antisemitismu.

Evropská komise úzce spolupracuje s členskými státy Unie, a to jak na úrovni hledání definice antisemitismu a ochrany obětí, tak na úrovni prevence, např. monitorováním on-line antisemitských projevů a jejich odstraňování odpovědnými firmami (Twitter, YouTube, Facebook či Microsoft), podporou památníků holokaustu, vzděláváním učitelů, pracovníků státní správy či členů neziskových organizací, podporou legislativy v členských státech, a další.

Toto vše má paní Jourová ve své kompetenci a vede si velice dobře. Srdečně zveme na diskusi k těmto i jiným tématům, která se uskuteční v pátek 11. října ve 20 hodin v Synagoze Turnov. Beseda proběhne také v Jičíně v sále Židovské 100 od 17 hodin.


Vytvořeno 8.10.2019 8:38:01 | přečteno 1074x | hlousekm
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load