Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Cesta do Betléma v Synagoze Turnov

 6.1.Cesta do Betléma

V úterý 6. 1. 2015 proběhlo v Synagoze Turnov vystoupení dětského pěveckého sboru „DRUM“ při MŠ Zámeček Turnov. Paní učitelky s asi 15 svými žáčky sestavili pásmo mluveného slova a koled zachycující příběh od zvěstování po narození Ježíška až příchod tří králů.

„Tady jsme ještě nikdy nebyly“, zaznívalo z úst některých dětí, které rodiče přiváděli na zkoušku před vystoupením. I dospělí ocenili příjemnou atmosféru a výbornou akustiku tohoto prostoru. Synagoga, hebrejsky „bejt kneset“, znamená „dům shromáždění“ a k tomu v případě této akce opravdu došlo.  Po krásném vystoupení dostali všechny děti sladkou odměnu. Dobrovolné vstupné, které se vybralo, poslouží dětem na nákup hudebních nástrojů. Akce se zúčastnilo přes 60 návštěvníků.

Na závěr akce byli účastníci pozváni na vzpomínkovou akci pořádanou Synagogou Turnov na památku deportace turnovských židů do vyhlazovacích táborů v době druhé světové války. Promítání oceněného filmu IDA proběhne ve čtvrtek 15. ledna v sále ZUŠ Turnov od 18. hodin.

Ing. Eliška Gruberová

Vytvořeno 7.1.2015 14:51:42 | přečteno 1516x | Alena Mojžíšová
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load