Vyhledávání

Židovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Den židovských památek v ČR

den židovských památek

V neděli 11. srpna 2019 se uskuteční již třetí ročník Dne židovských památek v ČR.
Zpřístupněno bude více než 50 vybraných židovských památek v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Návštěvníci tak budou mít možnost navštívit hřbitovy a synagogy, které nejsou volně přístupné nebo prošly v posledních letech nákladnou rekonstrukcí.

„Den židovských památek letos připadá na svátek Tiš'a be-av, při kterém si Židé připomínají zničení jeruzalémského chrámu. A je tak symbolické, že právě v tento den návštěvníci uvidí, jak bohaté kulturní dědictví židovské památky představují a jaké jsou snahy o jeho záchranu,“ uvedl Pavel Veselý, hlavní koordinátor akce.

Na každém místě se návštěvníci mohou seznámit s problematikou péče o danou památku i s náklady, které byly investovány do její údržby v posledních letech. Podrobnosti k jednotlivým lokalitám jsou k dispozici na webové stránce projektu www.denzidovskychpamatek.cz. Židovská obec v Praze také doporučuje návštěvníkům využít aplikaci pro mobilní telefony se systémem Android a iOS, ve které najdou zájemci podrobné informace o všech zapojených objektech a mapu jejich umístění. Seznam zapojených památek s mapou také naleznete na přiloženém letáku

Do tohoto celorepublikového projektu se zapojila i Synagoga Turnov s židovským hřbitovem. Pro zájemce je připravena zdarma komentovaná prohlídka zahrnující synagogu, židovskou čtvrť a židovský hřbitov. Tato prohlídka začíná v 10:00 a ve 14:00 hodin.

Letošní Den židovských památek se koná pod záštitou ministryně pro místní rozvoj ČR Ing. Kláry Dostálové a hlavním mediálním partnerem je Česká televize. Akci pořádá Židovská obec v Praze ve spolupráci se Správou budov a hřbitovů a. s. Matana, Federací židovských obcí v ČR a dalšími regionálními partnery.


den židovských památek 2019

den židovských památek

den židovských památek

 
dzp plakat jpg

dzp plakat jpg

 
 
Vytvořeno 6.8.2019 10:40:15 | přečteno 1633x | hlousekm
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load