Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově - ženská galerieŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Dětské divadlo Feigele Vidy Neuwirthové

V neděli 19. června v 16 hodin děti v synagoze Turnov zahrají "Příběh královny Ester".

"Příběh o královně Ester" je tzv. purim špíl, hra, která se hrávala o svátku Purim. Svátek Purim je nejveselejším židovským svátkem, oslavuje záchranu perských Židů, o kterou se zasloužila krásná židovská královna Ester, manželka perského krále Achašveroše. Příběh zachycuje biblická kniha "Ester".

Dětské divadlo Feigele založila roku 1980 režisérka a herečka Vida Neuwirthová při pražské Židovské obci proto, aby se židovské děti mohly nenásilnou formou seznámit se svou historií a tradicemi. S dětmi a občas i dospělými herci již skoro třicet let připravuje představení a pohádky na židovské svátky. Hry píše sama, na kostýmech, loutkách a dekoracích spolupracuje se studenty uměleckých škol. V představeních hrají děti ze židovské školy, školky a jejich kamarádi ve věku od 6 do 12 let. Divadlo Feigele často oslovuje i herce z pražských divadel a připravuje tak dvě až tři představení do roka. Tématem bývají biblické příběhy, pohádky a legendy, většinou spjaté s určitým židovským svátkem.

Představení je vhodné pro rodiče či prarodiče s dětmi. Vstupné 50,- Kč. Těšíme se na vás!

Vytvořeno 12.6.2011 10:00:17 | přečteno 3712x | Terezie Dubinová
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load