Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Festival židovské kultury v Jelení Hoře

BILLBORD kultura zydowska 1

Ve dnech 10. – 12. 8. 2012 proběhne v polském městě Jelení Hora první ročník Festivalu židovské kultury.

První den je věnován odborným přednáškám, které se týkají židovství. Přednášky se budou konat v knihovně (Ksiąznica Karkonoska).

Sobotní a nedělní program se uskuteční na hlavním náměstí (Plac Ratuszowy) v Jelení Hoře. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s židovskou hudbou, tancem, košér kuchyní, řemesly, hebrejským písmem, zvyky atd. Vše si mohou vyzkoušet v průběhu tvůrčích dílen, které pro ně budou připraveny. Po oba dva dny se představí přední polské klezmerové kapely, vrcholem bude vystoupení Nigunim Tria z USA. Za českou stranu se festivalu zúčastní delegace Města Turnov, vedoucí tvůrčích dílen (hebrejské písmo, chanuková káča) a kapela Mackie Messer Klezmer Band.

Tento festival se může uskutečnit díky společnému česko-polskému projektu „Židovská kultura v česko-polském příhraničí“, který je spolufinancován z Evropského fondu regionálního rozvoje OPPS ČR – PR 2007-2013, Překračujeme hranice.

Vstupné na festival je zdarma!

Všichni jste srdečně zváni!

Podrobný program a více informací naleznete na:
http://um.jeleniagora.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1305%3Afestiwal-kultury-ydowskiej-w-jeleniej-gorze-10-12-sierpnia-&catid=50%3Aaktualnoci&Itemid=259&lang=pl

logotyp CZ PL a symboly EU s texty (plnobarevné) 1

Vytvořeno 8.8.2012 9:22:10 | přečteno 2331x | Alena Mojžíšová
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load