Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově - ženská galerie

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Hudební návštěva ze Slovenska – netradiční zážitek

DSC 0313

Nedělní podvečer v synagoze Turnov se opravdu vydařil. Na pořadu byl koncert slovenské skupiny Kaschauer klezmer band z Košic. Šest hudebníku předvedlo exceletní koncert, který návštěvníci zcela zaplněné synagogy ocenili dlouhotrvajícím potleskem. A následoval přídavek za přídavkem.

Z účinkujících vyzařovala radost a nadšení, které se bezprostředně přenášelo na posluchače. Koncert navštívili i dvě dámy z Izraele, které jsou na dovolené v Českém ráji. Všechny písně si se zpěvačkou skupiny zpívaly.

Tradiční klezmerové melodie jsou v podání této skupiny ovlivněny folklórními hudebními tradicemi východní Evropy, Balkánu, slovenského a romského folklóru a jsou obohaceny o prvky klasické i moderní hudby.

Po koncertu členové skupiny podepisovali CD, které si posluchači mohli přímo v synagoze zakoupit.

 

Věříme, že tóny hudby v jejich provedení budou ještě dlouho znít v prostorách naší synagogy.

 

Další koncert, kterého se můžete zúčastnit proběhne v synagoze 25. 8. 2018 a jedná se o koncert skupiny Rejbele - klezmer, jidiš a balkánské písně. Jste srdečně zváni a těšíme se na vás.

 

Synagoga Turnov je během prázdninových měsíců otevřena každý den od 9 do 17 hodin. Na ženské galerii probíhá mezinárodní výstava Sedmiramenný svícen. Každé prázdninovéúterý se od 10 a 14 hodin můžete zúčastnit prohlídky bývalé židovské čtvrti a hřbitova.

košický klezmer

DSC 0313

DSC 0313

 
DSC 0269

DSC 0269

 
DSC 0291

DSC 0291

 
DSC 0300

DSC 0300

 
 
Vytvořeno 24.7.2018 13:21:06 | přečteno 586x | anna.chaloupecka
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load