Nedělní podvečer v synagoze Turnov se opravdu vydařil. Na pořadu byl koncert slovenské skupiny Kaschauer klezmer band z Košic. Šest hudebníku předvedlo exceletní koncert, který návštěvníci zcela zaplněné synagogy ocenili dlouhotrvajícím potleskem. A následoval přídavek za přídavkem.
Z účinkujících vyzařovala radost a nadšení, které se bezprostředně přenášelo na posluchače. Koncert navštívili i dvě dámy z Izraele, které jsou na dovolené v Českém ráji. Všechny písně si se zpěvačkou skupiny zpívaly.
Tradiční klezmerové melodie jsou v podání této skupiny ovlivněny folklórními hudebními tradicemi východní Evropy, Balkánu, slovenského a romského folklóru a jsou obohaceny o prvky klasické i moderní hudby.
Po koncertu členové skupiny podepisovali CD, které si posluchači mohli přímo v synagoze zakoupit.
Věříme, že tóny hudby v jejich provedení budou ještě dlouho znít v prostorách naší synagogy.
Další koncert, kterého se můžete zúčastnit proběhne v synagoze 25. 8. 2018 a jedná se o koncert skupiny Rejbele - klezmer, jidiš a balkánské písně. Jste srdečně zváni a těšíme se na vás.
Synagoga Turnov je během prázdninových měsíců otevřena každý den od 9 do 17 hodin. Na ženské galerii probíhá mezinárodní výstava Sedmiramenný svícen. Každé prázdninovéúterý se od 10 a 14 hodin můžete zúčastnit prohlídky bývalé židovské čtvrti a hřbitova.
Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.