Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v Turnově - ženská galerie

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

První březnový Večer Na Sboře tentokrát na téma Izrael a Palestina

DSC 1515

Tři desítky posluchačů si přišlo do Domu Na Sboře vyslechnout přednášku Terezie Dubinové, PhD., která se této složité tématice věnovala.

Přednáška se dotkla jak samotného vzniku státu Izrael a jeho boje o existenci, tak i paralelně s tím se rodícím palestinským snahám o „osvobození“ území.

Neméně složitá situace panuje dodnes, a to nejen mezi Palestinci a Izraelci, ale i uvnitř obou komunit, v nichž se střetávají konzervativní směry s liberálními nebo i různé náboženské proudy.

Úterní večer však nebyl jen o prostém popisu komplikované situace, ale byl doplněn i konkrétními příběhy. Na osudech několika různých lidí byly ukázány složitosti, s nimiž se musejí vypořádat, ale i že se někteří z nich zcela vymykají svými životními příběhy a postoji již zažitým představám. Tyto příklady jsou nejenom zajímavostí, ale i příslibem světlejší budoucnosti v regionu.

Poděkování patří Terezii Dubinové, PhD., za velice poutavou přednášku, rovněž všem organizátorům a samozřejmě i posluchačům.

Večer Na Sboře 6.3.

DSC 1515

DSC 1515

 
DSC 1516

DSC 1516

 
DSC 1520

DSC 1520

 
DSC 1523

DSC 1523

 
DSC 1525

DSC 1525

 
 
Vytvořeno 9.3.2018 9:24:52 | přečteno 869x | hlousekm
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load