Vyhledávání

Židovská synagoga v Turnově - ženská galerieŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Spolupráce synagogy se spolkem My Father's House

IMG 4514

Dne 11. listopadu 2019 ve spolupráci se spolkem My Father's House prozářil turnovskou synagogu koncert Vitalija Kondrata s bělorusko-hebrejskou hudební skupinou Anavim (zpěv, kytara, klávesy, bicí, příčná flétna, tanec), pro které organizace Eben Ezer uspořádala turné po deseti českých a německých městech.

Mohli jsme slyšet stručně převyprávěnou historii židovského národa vyjádřenou v hudbě. Každé období, ať slávy a rozmachu či bolesti a úpadku, symbolizovala jedna píseň, která se dotýkala srdcí posluchačů a uvolňovala emoce i nový pohled na to, jak je možné navzdory všem těžkostem života dojít do smíření, radosti a opravdového požehnání. Není divu, že lid, který zakouší Boží pomoc, tak často vyjadřuje svoji vděčnost i společným radostným tancem, protože je psáno: „Radostné srdce hojí rány“ (Bible, Přísloví 17:22).

Jejich pozoruhodné příběhy i zpívané chvály přinášejí naději každému, že i do našich životů může přijít pomoc shůry, opravdové naplnění a štěstí, které přemáhají naše pozemské těžkosti.

Jiří Čihulka, My Father's House, z.s.


Vitalij Kondrat

IMG 4514

IMG 4514

 
IMG 4517

IMG 4517

 
 
Vytvořeno 4.12.2019 14:19:07 | přečteno 2127x | hlousekm
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load