Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Synagoga Turnov vám přeje radostné a klidné prožití svátků světla!

Chanuka 2019

V neděli večer 22. prosince začne západem slunce osmidenní svátek světel - chanuka. Každý večer se nyní zapálí nové světlo, na konci svátku bude hořet osmiramenný svícen - chanukijja v plné kráse.

V lednu vás srdečně zveme na akce konané u příležitosti Dne památky obětí holokaustu a vzpomínky na naše turnovské židovské spoluobčany:

V úterý 7. ledna v 18 hodin zveme na koncert klavíristky a zpěvačky Zity Honzlové HEBREJSKÉ A JIDIŠ PÍSNĚ. Paní Honzlová pracuje jako výzkumná pracovnice oddělení etnomuzikologie Etnologického ústavu AV ČR.Ve své umělecké činnosti rozvíjí vlastní interpretační styl sólového zpěvu na pomezí šansonu a klasické evropské pěvecké školy, inspirovaný prvky synagogálního zpěvu chazanut. Koná se v Domě Na Sboře, Na Sboře 80, Turnov.

V pondělí 27. ledna v 18 hodin zveme na besedu s promítáním a dílnu ZE SMRTI DO ŽIVOTA: Pozoruhodná služba přeživším holokaustu. Přednášet bude Jan Novák, pracovník organizace Ebenezer (Hamburk), o své práci se Židy v zemích východní Evropy. Můžete si vyrobit i vlastní malý svitek Tóry s vybraným veršem Písma. Koná se v sídle spolku My Father's House, Výšinka 994, Turnov. Vstupné dobrovolné.

Vytvořeno 16.12.2019 10:32:47 | přečteno 1024x | hlousekm
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load