Vyhledávání

Židovský hřbitov v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově - ženská galerieŽidovský hřbitov v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Synagogu rozezvučely tóny houslí

koncert, autor: archiv TPCR

V neděli 17. července proběhl v Synagoze Turnov jedinečný koncert houslového virtuosa a pedagoga Alexandra Shonerta. Brilantní virtuozita, hluboká emocionalita a výrazová osobitost jeho projevu si získaly všechny posluchače zcela zaplněné synagogy. Během více než hodinového koncertu posluchači uslyšeli skladby pomalé i rychlé, ukolébavku či tango, tradiční židovské melodie, židovský jazz či skladby vlastní tvorby. V rámci překvapení vystoupila i jeho žákyně z Ameriky. Na piano některé skladby doprovázela Natalia Shonert.

Všichni posluchači se po několika přídavcích loučili s interpretem dlouhým potleskem.

Věříme, že tóny houslí zůstanou mezi stěnami synagogy stále. Je milé, když světový sólový houslista, který vystupuje i v nejprestižnějších koncertních síních světa, například v National Gallery of Art ve Washingtonu DC, zavítá do naší synagogy a rozdává svojí hudbou radost. Zájemci si mohli zakoupit i interpretem podepsané DVD.

Mistr Josef Suk v pořadu České televize „Z metropole“ o Alexandru Shonertovi řekl: „Je to geniální kumštýř, Bohem nadaný.“

Koncert se uskutečnil v rámci společného programu se Societas Amicuum Liberec (SAL) a byl podpořen z Grantového programu Libereckého kraje.

Zde přikládáme videoukázky z koncertu:

Vytvořeno 19.7.2022 11:57:18 | přečteno 707x | smoradkova
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load