Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově - ženská galerieŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Turnov prezentoval židovské památky

Pracovníci příspěvkové organizace turnovské památky a cestovní ruch prezentovali Židovské památky na Turnovsku v rámci semináře Péče o židovské kulturní dědictví. Seminář se konal 25. 6. v Praze na Vyšehradě.

Seminář byl součástí projektu "Vraťme památky na svá místa", jehož cílem je systematické vyhledávání ztracených náhrobků, registrace informací o jejich výskytu, konzultace a překládání nápisů s odbornými partnery a hledání původního umístění náhrobků. Na projektu spolupracují Federace židovských obcí, Česko-německý fond budoucnosti, Ministerstvo kultury ČR a Heimatpflegerin der Sudetendeutschen.

Seminář pořádal spolek Omnium z.s., který se věnuje záchraně a obnově zničených, ohrožených nebo nevyužívaných památek, od drobných staveb, křížů, křížových cest, až po velké sakrální i nesakrální památky v České republice. Jedná se většinou o památky, které dnes z různých důvodů stojí na okraji zájmu společnosti, o památky, které byly zdevastovány za minulého režimu, nebo o památky, kde majetkové poměry předchozího majitele neumožňovaly jejich záchranu.

Turnov svoji prezentaci doplnil i o vydané propagační materiály, o které byl velký zájem. Po přednesené prezentaci byly zodpovězeny i vznesené dotazy z řad posluchačů.

Péče o židovské kulturní dědictví

Turnov prezentoval židovské památky   program

Turnov prezentoval židovské památky program

 
Turnov prezentoval židovské památky   foto

Turnov prezentoval židovské památky foto

 
 
Vytvořeno 28.6.2019 10:43:52 | přečteno 861x | hlousekm
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load