Vyhledávání

Židovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Zahájení sezóny v Synagoze Turnov

DSC 9945 u

V úterý 2. 5. 2023 byla zahájena letošní sezóna v synagoze. Při této příležitosti proběhla vernisáž výstavy MEZI ŽIVOTEM A SMRTÍ - MEZI SVĚTLEM A TMOU.

Výstava fotografií Miroslava Vavřína přinesla do synagogy nejen vizuální umění, ale také výrazné poselství. Jeho fotografie se zabývají tématem identity, paměti a historie, jsou autorovým vyrovnáním s osudem jeho rodiny během druhé světové války. Prostor synagogy,
s jeho významem jako historického a náboženského místa, se tak stal důležitou kulturní platformou, která propojila minulost s přítomností. Uvnitř synagogy se šířila atmosféra respektu, pokory a otevřenosti k různým uměleckým projevům.

Během vernisáže zazněly živé tóny židovské hudby. Zpěvačka Ewa Žurakowska přednesla několik židovských písní, které navodily hlubokou emocionální atmosféru. Její interpretace byla nejen hudebně kvalitní, ale také vzdávala hold židovské kultuře a tradici.

Tímto způsobem se vernisáž stala nejen prostředkem k prozkoumávání uměleckých děl Miroslava Vavřína, ale také příležitostí k propojení různých forem umění a kultury. Synergický efekt mezi fotografií a hudbou přispěl k jedinečnému zážitku, který obohatil návštěvníky a posílil důležitou roli synagogy jako kulturního a historického centra v Turnově.

Výstava bude v synagoze ke zhlédnutí až do 30. července 2023.

Mezi světlem a tmou

DSC 9945 u

DSC 9945 u

 
DSC 9936 u

DSC 9936 u

 
DSC 9944 u

DSC 9944 u

 
DSC 9910 u

DSC 9910 u

 
1

1

 
2

2

 
 
Vytvořeno 10.5.2023 10:41:45 | přečteno 102x | hlousekm
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load