Vyhledávání

Židovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v Turnově - ženská galerieŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Závěr sezóny 2021 v turnovské synagoze

Brána synagogy

Turistická sezóna v synagoze se chýlí k závěru. Poslední letošní akcí bude koncert Večer židovských písní 31. října od 18 hodin. Kromě tohoto koncertu je ale synagoga již zavřena a znovu se návštěvníkům otevře na jaře 2022. Případní zájemci si mohou domluvit individuální prohlídku prostřednictvím telefonu na čísle 484 803 041-2 nebo přes e-mail info@turnov.cz.

Na letošní sezónu byl připraven zajímavý kulturní program, několik koncertů a dvě výstavy („Uloupené umění“ a „Záhadné pouto“). Synagoga se zapojila i do celorepublikových projektů, každoročně pořádaných akcí „Den židovských památek“ v srpnu, „Dny židovské kultury“ v září a „Noc literatury“.

Největší akcí, která byla připravována již od loňského roku, bylo slavnostní položení Kamenů zmizelých dne 23. září. Tento pietní akt za účasti rabína, představitelů města Turnova, zástupců RTM plus Liberec a široké veřejnosti, se setkal s velkým ohlasem. Další kameny budou položeny na jaře příštího roku.

Bohatý kulturní program je plánovaný i na příští rok. Těšíme se na vaši návštěvu.

Vytvořeno 20.10.2021 11:48:39 | přečteno 463x | hlousekm
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load