Vyhledávání

Židovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v Turnově - ženská galerieŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Zhodnocení sezony 2015 v Synagoze Turnov

Synagoga Turnov

Letošní  sezona v turnovské synagoze byla opravdu velmi úspěšná. Návštěvnost včetně vzdělávacích akcí, které se uskutečnily i v měsících lednu a únoru, tedy mimo sezonní otvírací dobu objektu dosáhla cca 3000 návštěvníků, což je od roku 2009 zatím nejvíce.

Méně návštěvníků přišlo na prohlídky v rámci Letní prázdninové nabídky, která zahrnuje kromě prohlídky synagogy i návštěvu židovského hřbitova. Přičítáme to letošnímu velmi horkému létu. V objektu se uskutečnilo celkem 10 koncertů, kdy hlavním tématem byla samozřejmě židovská hudba. Velmi dobrá spolupráce je navázána i s turnovskou ZUŠ a Konzervatoří J. Ježka v Praze. Zdejší synagoga svým prostředím dává studentům možnost zahrát si v zajímavém prostředí s dobrou akustikou a zajímavou historií. Dále se zde uskutečnily 2 výstavy a 3 besedy. Palestina – svatá země minulost a současnost přilákala cca 40 návštěvníků. Celkem se kulturních akcí zúčastnilo 475 lidí.
 
Velkou poctou pro nás byla návštěva dvou skupin z Izraele, které kromě prohlídky s výkladem v synagoze, provedly i krátkou modlitbu. Druhou ze skupin byli studenti gymnázia z izraelského města Haify se svým profesorem, kteří byli velmi hrdi na to, jak se i tak malé město jako Turnov dokáže postarat o památku judaismu a přislíbili propagaci i v dalších školách v Haife. I zápisy Židů v pamětní knize svědčí o tom jak si této péče váží. Pro město Turnov je to velmi dobrá vizitka a pro nás ocenění naší práce.
 
Synagoga Turnov je veřejnosti otevřena od května do září, ale je možno sjednat individuální prohlídku i mimo tuto dobu.

Šárka Salabová, Turnovské památky a cestovní ruch

Vytvořeno 8.10.2015 9:03:18 | přečteno 1676x | Alena Mojžíšová
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load