Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovský hřbitov v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Fotogalerie z akcí 2013

Sufyia

Foto z akcí 2013

Augenblick

Augenblick

Augenblick vystoupili při příležitosti Kamene a šperku 6.7. ve složení Rostislav Tvrdík – kontrabas a zpěv, Michal Kitta – kytara a zpěv a Tomáš Molnár – kytara zpěv.
 
Sufyia

Sufyia

Ve čtvrtek 9. května proběhla v Synagoze Turnov vernisáž k výstavě mandal paní Věry Valáškové – Sufiyi. Výstava nese název „Srdce na dlani“. O příjemné hudební zpestření se postarali žáci ze Základní umělecké školy v Turnově, pod vedením pana učitele Kostky.
 
Obnova židovských památek

Obnova židovských památek

U příležitosti sedmdesátého výročí deportace židovských spoluobčanů do vyhlazovacích táborů se v Městské knihovně Antonína Marka v Turnově uskutečnila ve čtvrtek 17. ledna přednáška a beseda s názvem „Obnova židovských památek. Minulost a současnost českých a moravských synagog. Projekt Revitalizace židovských památek.“ Slova se ujal pan Ing. Jan Kindermann.
 
Putování po památkách

Putování po památkách

V rámci Mezinárodního dne památek a historických sídel otevřela svou bránu ve čtvrtek 18. dubna také Synagoga Turnov, a to hned dvakrát. Dopoledne zahájili návštěvu čtvrté ročníky základních škol v rámci putování za památkami. V podvečer se uskutečnila prohlídka pro širokou veřejnost.
 
Židovská bohoslužba

Židovská bohoslužba

Ve čtvrtek 20. června se od 18:00 hodin uskutečnila v synagoze odborná přednáška s názvem „Židovská bohoslužba“ pod vedením judaistky Husitské teologické fakulty v Praze – ThDr. Pavly Damohorské, ThD.
 
Písmenková dílna

Písmenková dílna

V neděli 24. března se v knihovně Antonína Marka uskutečnila „Písmenková dílna – I když není chanuka, pojď si vybarvit chanukovou káču“, kde se přítomní návštěvníci dozvěděli více o písmenkách hebrejské abecedy.
 
Kytarový koncert

Kytarový koncert

V úterý 25. června proběhl v turnovské synagoze kytarový koncert žáků Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze a Základní umělecké školy Turnov.
 
Blochová

Blochová

Poslední prázdninová neděle 25. srpna patřila v Synagoze Turnov koncertu Hany Sar Blochové a Marwana Al-Solaimana. V jejich podání zazněly židovské a arabské písně.
 
Kytarový koncert

Kytarový koncert

V úterý 24. září rozezněli turnovskou synagogu svými kytarami studenti Konzervatoře Jaroslava Ježka v Praze. Konal se zde další, z již tradičních kytarových koncertů.
 
 
Vytvořeno 20.9.2013 14:25:48 | přečteno 6565x | cejnara2
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load