Vyhledávání

Židovská synagoga v TurnověŽidovská synagoga v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovský hřbitov v TurnověŽidovský hřbitov v Turnově

Synagoga Turnov

Objevuj památky

Navigace

 

Podporují nás

2011

Předání holandského daru Synagoze Turnov

Děkujeme následujícím

: MUDr. J. Měkynovi za zprostředkování finančního  daru ve výši  1.680,- Kč na výrobu pamětní desky Gustavu a Petru Deutschovým

: delegaci hostů z nizozemského města Reeuwijk, kteří předali částku 1.000,-Kč získanou z prodeje holandské verze brožurky o židovských památkách v Turnově.

Brožurku vydal pod názvem "Co je to za náhrobní kámen? O židovském hřbitově v Turnově" Spolek přátelství Reeuwijk - Turnov v roce 2000. Autorsky se na ní podíleli K . Jongeling, G. J. Jongeling - Vos, M. M. v. H. Neudecker (hebraistka z Univerzity v Leidenu), redakcí přispěl Jan Boonstra. Brožurka vyšla i v holandské mutaci a právě výtěžek z jejího prodeje byl Synagoze Turnov předán.

: návštěvníkům Synagogy Turnov, kteří v turistické sezóně 2011 přispěli do kasičky na sbírku pro zhotovení pamětní desky pro naše židovské spoluobčany Gustava a Petra Deutsche, umučené v KT Gross Rosen v Polsku.

Na výrobu desky byla získána celková částka 6.700,- Kč. Deska byla slavnostně instalována  9. listopadu v KT Gross Rosen. Přítomni byli studenti OAHŠ Turnov a žáci z Jawora, kteří KT Gross Rosen navštívili v rámci projektu EU "Kulturní dědictví česko-polského příhraničí".. Děkujeme!

Vytvořeno 29.12.2011 14:51:30 | přečteno 3251x | gruberova
 

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.

Projekt byl spolufinancován z prostředků ERDF prostřednictvím Euroregionu Nisa - Nysa.
Projekt je podpořen z Dotačního fondu Libereckého kraje.
Synagoga Turnov
Židovská synagoga Turnov
Krajířova 2199
Turnov, 511 01
load